Sport border colllies

Toti

Toti (Luck Forever Able Nescuike Smile) to nasz pierwszy border. Przyjechała do nas spod Łodzi. Decyzję podjęliśmy  z myślą o agility i nie mogliśmy trafić lepiej. Urodziła się aby biegać agility. Każda minuta spędzona na torze jest dla niej przyjemnością. Jest szybka, giętka, niesamowicie sprawna, zawsze „uśmiechnięta” i chętna do współpracy. Ma bardzo wysoką świadomość swojego ciała. Mimo niezbyt dużego wzrostu i drobnej budowy nie ma mowy o zrzucaniu tyczek.

Jest bardzo dobrym partnerem. Wiem, że mogę na nią liczyć w każdej chwili i wybaczy mi nawet najgłupsze błędy. Nikt do końca nie wie jak ona to robi ale zawsze rozumie co mam na myśli, mimo, iż czasem moje ciało nie umie tego dobrze wyrazić. Doskonale odczytuje przewodnika.

Bardzo w niej cenię wytrzymałość fizyczną jak i psychiczną. Jest suczką o dość twardym charakterze – nigdy sie nie poddaje. Nigdy nie muszę jej do niczego namawiać bo zawsze jest chętna i mimo niepowodzeń twardo próbuje dalej, nie zniechęca się mimo wielu powtórzeń. Jest odważna i nielękliwa. Dzięki temu bardzo szybko nauczyła się wszystkich przeszkód.

Biegamy klubie Team Spirit, aktualnie w A2, ale myślę, że niebawem będzie A3.

Poza agility Toti to żywioł na stand-by. Nawet leżąc u siebie w budzie zawsze ma nastawione ucho lub uchylone oko czekając na właściwy ruch, słowo, sygnał. Jej upór. Który tak mi się podoba na treningach jest w warunkach domowych nie lada wyzwaniem. Nigdy nie przepuści okazji żeby sprawdzić czy przypadkiem granice mojej tolerancji się nie poszerzyły. Wieczny szczeniak. Nie da się przy niej nudzić.

Toti zawładnęła naszym życiem i sercami. Dzięki niej wiem, że już nigdy nie będziemy żyć bez bordera.

CEA, CL, TNS normal

HD A, ED 0-0

_DSC5919
_DSC5943
_DSC6121
_DSC6118
_DSC6144
martairobertonarz0012